tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

ISBN: 978-606-33-6440-2
Cod produs: Litera-0344
An Aparitie: 2020

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Matematica teste pentru evaluarea nationala clasa a II-a

Dragul nostru elev, stim ca ai muncit mult in clasa a II-a si ca ai invatat multe lucruri. iti propunem sa dovedesti ce ai invatat rezolvand testele din acest caiet. Vei avea de rezolvat exercitii si probleme diverse, unele in care vei alege varianta corecta din patru variante date, altele in care vei rezolva efectiv, vei aprecia daca anumite enunturi sunt adevarate sau false, vei cauta informatii in tabele si le vei folosi in rezolvare etc. in unele exercitii va trebui sa formulezi pareri personale si sa le argumentezi. Indiferent de exercitiu sau problema, cunostintele de care ai nevoie pentru rezolvare sunt cele predate si invatate de tine in clasa. Nu-ti ramane decat sa citesti cu mare grija cerinta, de mai multe ori, daca e cazul, pana esti sigur ca ai inteles corect ce ti se cere. Apoi, mai ai nevoie de atentie la calcule si la formularea raspunsurilor. iti uram succes si speram ca acest caiet iti va fi util in pregatirea pentru Evaluarea Nationala de la sfarsitul clasei a II-a! Autoarele   Aprobat de MEN prin ordinul 5318/2019.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Limba moderna engleza caiet de lucru pentru clasa a II-a
Limba si literatura romana Ghid complet pentru Evaluarea Nationala clasa a VIII-a