Funny English cu Unicorn si Robo-leu Jocuri si activitati de invatare pentru limba engleza si educatie emotionala grupa mijlocie si mare

Editura: Edu
Categoria: EducativAuxiliare scolare GradinitaMegasales
ISBN: 978-606-8531-85-4
Cod produs: Edu-035

Linistea s-a intors in tinutul fericirii. Animalele traiesc din nou impreuna, bucurandu-se de bunatatile padurii. insa un musafir neasteptat si-a facut aparitia prin tinutul lor. Este vorba despre Tarzan, omul junglei, care incearca sa isi faca prieteni noi. Mititica si Bondarel sunt de-a dreptul confuzi fiindca Tarzan vorbeste doar limba engleza. Cum se vor intelege prietenii nostri si in ce aventuri amuzante vor intra, te invitam sa le descoperi in pachetul educational ”Funny English cu Unicorn si Robo-leu” (jocuri si activitati de invatare pentru limba engleza si educatie emotionala). Pachetul este format dintr-un CD (soft educational) si o revista (64 de pagini color). intreg continutul educational ruleaza pe tableta sau smartphone (Android, versiunea minima 4.1) si poate fi vizualizat GRATUIT introducand codul de acces din revista. Softul contine 16 jocuri edu-distractive, 21 de animatii si 15 planse didactice. Cu ajutorul lor, prescolarii din grupele mijlocie si mare isi consolideaza cunostintele de limba engleza. Revista ce insoteste CD-ul are 64 de pagini color, pline cu activitati de invatare integrata. Multe dintre sarcinile de lucru presupun si activitati practice (decupare, lipire), foarte utile pentru formarea dexteritatii la varsta prescolara. Cuprins Capitolul 1 - Un nou prieten Saluturi Prezentare (nume, gen) Animale salbatice Miscarea corpului (sus, jos, rotire si culcat) Capitolul 2 - Satul din Poiana de Smarald Membrii familiei (mama, tata, sora, frate) Obiecte de mobilier si rechizite scolare Culori Capitolul 3 - Balul mascat Alimente (fructe, preparate culinare) Numere de la 1 la 10 Animale salbatice Capitolul 4 - O aventura in jungla urbana Mijloace de transport Animale domestice Directii (inainte si inapoi)