tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Categoria: Clasa a-VIII-aMatematica
ISBN: 978-606-9030-15-8
Cod produs: Intuitext-8-02

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Matematica manual pentru clasa a VIII-a, Ion Cicu

Manualul de Matematica clasa a VIII-a vine, in proportie de 75%, cu aceeasi echipa de autori care a reusit sa castige atat licitatia de la clasa a V-a cat si licitatia de la clasa a VII-a. Asadar manualul are continuitate.

La fel ca in cazul celorlalte manuale si acesta se adreseazain primul rand elevilor. El a fost gandit astfel incat sa asigure,intr-un mod placut, o intelegere clara a notiunilor. Cele mai multe activitati de invatare au suportul teoreticin sfera de preocupari a elevilor de 14 – 15 ani.

Exemplele si problemele rezolvate il ajuta pe elev sa inteleaga demersul logic care sta la baza unui rationament matematic corect; problemele rezolvate sunt structurate pe modelul: cum gandesc, cum scriu.

Acest manual este un sprijin si pentru profesori, mai ales pentru cei aflati la inceput de cariera. Structura manualului pe unitati deinvatare il ajuta pe profesor in realizarea planificarii. Fiecare unitate de invatare se incheie cu un set de exercitii recapitulative, un model de test de evaluare si un numar de exercitii care sa acopere nevoia de remediere sau sa netezeasca drumul spre performanta al elevilor.

Manualul este structuratin 11 unitati de invatare ce poarta fiecare titlul continutului respectiv din programa scolara, mai putin cel introductiv-recapitulativ, bine ales si consistent: La revedere vacanta!

Unitatile sunt impartite in lectii:

- de predare-invatare

- de recapitulare

- de evaluare

- de corectare si dezvoltare.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Dinozaurii Infojurnal
A este de la… Animale (7 ani+) Exerseaza scrierea, coloreaza, uneste punctele si afla informatii despre animale