tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-X-aMatematica
ISBN: 973-7826-36-1
Cod produs: Carminis-0106

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Matematica. Culegere de probleme. Clasa a X-a

Culegerea de fata este conceputa avand in vedere noul curriculum scolar elaborat pentru clasa a X-a, componenta Trunchi Comun si Curriculum Diferentiat, pentru trei si patru ore pe saptamana. Lucrarea poate fi folosita si de elevii care studiaza dupa programa pentru Trunchi Comun (doua ore pe saptamana) selectand problemele din capitolele potrivite acestei componente. Exercitiile si problemele sunt organizate de la simpu la complex, urmand fidel continutul programei scolare si structura manualului " Matematica. Clasa a X-a. Trunchi Comun + Curriculum Diferentiat " de aceiasi autori. Dupa majoritatea subcapitolelor sunt frecvente seturi de teste de evaluare, prin rezolvarea carora elevii pot sa realizeze o verificare a gradului de insusire a diferitelor notiuni. Culegerea vine in sprijinul manualelor alternative, oferind o paleta foarte larga de exercitii si probleme necesare pentru pregatirea lectiilor curente, pentru evaluarea semestriala, cat si pentru pregatirea concursurilor scolare si a examenelor.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Ziua de nastere a lui Elmer
Voi avea grija de tine