Noile teste dupa model european - Evaluarea Nationala. Clasa a IV-a. Limba romana. Matematica. Editie revazuta si adaugita. Rasfoieste

Editura: Carminis
Autor(i) Rodica DinescuCristina Diana Neculai
Categoria: MatematicaLimba romanaEvaluareClasa a-IV-aAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-973-123-321-5
Cod produs: Carminis-0319
An Aparitie: 2017
Format: 21 X 29,7 cm

Lucrarea „Noile teste după model european – Evaluarea Naţională“ se adresează elevilor din clasa a IV-a şi vizează evaluarea competenţelor de înţelegere a textului scris în limba română şi evaluarea competenţelor la matematică.
Cele 21 de teste au fost elaborate după modelul Ministerului Educaţiei Naţionale, în strictă concordanţă cu programele şcolare în vigoare, fiind formulate clar şi precis şi având un format asemănător cu cel al evaluărilor internaţionale. Materialul este un instrument de lucru util şi eficient, ajutându-i pe elevi să se familiarizeze cu stilul modern al Evaluării Naţionale.

e-librariescolara.ro © 2019