Diplome scolare

Matematica si explorarea mediului - Clasa a II-a

Editura: Intuitext
Autor(i) Stefan PacearcaMirela Mihaescu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-II-aMatematica si explorarea mediului
ISBN: 978-606-8681-95-5
Cod produs: Intuitext-2-15
An Aparitie: 2018

Matematica si explorarea mediului - Clasa a II-a

Caietul auxiliar de matematica si explorarea mediului pentru clasa a II-a reprezinta un instrument de invatare care ofera contexte multiple si variate pentru formarea competentelor, conform programei scolare. Alegerea acestui auxiliar reprezinta o optiune sigura pentru a avea un copil competent, deschis catre noi si variate experiente de invatare, pregatit pentru evaluarea nationala de la sfarsitul clasei a II-a.

e-librariescolara.ro © 2019