tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-X-aRomana
ISBN: 978-606-590-746-1
Cod produs: Booklet-0475

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Limba si literatura romana caiet de lucru pentru clasa a X-a

Limba si literatura romana caiet de lucru pentru clasa a X-a Aprobat conform Ordin 3022/08.01.2018 privind aprobarea auxiliarelor didactice din invatamantul preuniversitar-pozitia 332 Caietul abordeaza genurile si speciile literare incluse in programa scolara, ilustrandu-le cu texte din autori canonici. Materialul contine, de asemenea, un capitol despre critica literara si unul despre literatura de granita, precum si sapte capitole de Limba si comunicare. La inceput au fost incluse modele de teste predictive. intr-o structura inovatoare, fiecarei specii literare ii este dedicat cate un capitol care cuprinde: • o axa a timpului, reprezentare grafica a succesiunii epocilor literare, care plaseaza fiecare text discutat in perioada careia ii apartine; • o pagina de teorie esentiala, in care trasaturile speciei analizate sunt prezentate sintetic, intr-o maniera care usureaza retinerea lor; • itemi organizati in patru sectiuni (Exploram/Discutam, Analizam/Interpretam, Argumentam, Redactam); • un numar relevant de fragmente din textele alese, pe baza carora sunt formulate exercitiile; • o fisa de evaluare construita dupa modelul subiectului I de la examenul de Bacalaureat.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Dimineata pierduta Editia de buzunar
Din lumea celor care nu cuvanta