tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Comunicare in limba romana. Clasa pregatitoare

Editura: Carminis
Autor(i) Aurelia ArghirescuFlorica AncutaCrenguta Pascale
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba Romana
ISBN: 978-973-123-195-2
Cod produs: Carminis-0018

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Comunicare in limba romana. Clasa pregatitoare

Lucrarea de fata este alcatuita in conformitate cu noua programa scolara pentru clasa pregatitoare la disciplinele Comunicare in limba romana si Educatie pentru societate. Prin continuturile propuse intr-o viziune interdisciplinara se urmareste in egala masura dezvoltarea competentelor de comunicare ale copiilor si integrarea sociala a acestora in colectivitate. Dupa parcurgerea unei tematici diversificate vizand contexte familiare copiilor de aceasta varsta - locuinta, sala de clasa, rechizitele, familia, prietenii, persoanele cunoscute, mediul inconjurator, localitatea, domiciliul, traditiile etc. - scolarii vor fi capabili sa comunice, sa asculte mesaje, dar si sa transmita intr-o maniera personala propriile idei si sentimente. Ei vor invata totodata sa respecte regulile unui dialog civilizat si normele de conduita in viata cotidiana, stabilind astfel relatii armonioase. Rezolvand sarcinile variate de lucru, copiii vor invata de asemenea sa coopereze cu ceilalti pentru gasirea de solutii intr-un mod creativ, dovedind spirit de initiativa. Lucrand pe baza unui material frumos ilustrat si atractiv, micii scolari se vor familiariza cu literele mari de tipar, putand scrie sau citi cuvinte cu una sau mai multe silabe pentru a forma propozitii simple, ori vor descoperi farmecul unor povesti cunoscute despre care vor discuta din unghiuri de vedere diferite.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Educatia timpurie Probleme si solutii
AutoCad-ul in trei timpi Initiere, utilizare, performanta (editia a V-a)