Dezvoltare personala pentru clasa I Rasfoieste

Dezvoltare personala pentru clasa I
Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina GrigoreCristina Toma
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa IDezvoltare personalaAuxiliare aprobate MEN 2018
Cod produs: Arslibri-039
Planificare: Descarca
Format: A4

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Dezvoltare personala pentru clasa I

Suport aplicativ, indispensabil, atât pentru elevi, cât și pentru cadrele didactice, asigură prin utilizare integrală, formarea și dezvoltarea principalelor laturi ale personalității elevilor: cea cognitivă, cea emoțională, cea volitivă și cea relațională.

Abordarea integrală a temelor propuse valorifică în mod concret soluții fundamentale din psihologie și pedagogie pentru dezvoltarea personalității elevilor, având un efect formativ, modelator asupra micilor școlari.

Atractivitatea sporită a caietului, prin ilustrații color sugestive, determină implicarea activă a elevilor în modelarea și dezvoltarea propriei personalități.

Valența formativă a caietului se poate dovedi doar prin atenta lui utilizare în orele de dezvoltare personală.

e-librariescolara.ro © 2020