Clasa a-III-a

Subcategorii

Exercitii de limba roman..
Lucrarea Exerciţii de limba română pentru clasele II-IV, revizuită și adăugită după noua programă, a..
English for kids caiet d..
Aprobat conform Ordin 3530/04.04.2018 privind aprobarea auxiliarelor didactice din invatamantul preu..
Stiinte prin experiment ..
Caietul de lucru „Științe prin experiment și joc. Clasa a III-a“ este realizat în conformitate cu pr..
Arte vizuale si abilitat..
Lucrare realizata in conformitate cu noua programa scolara in vigoare, aprobata prin OMEN nr. 5003 d..
Culegere de matematica p..
Culegerea de matematica pentru copii isteti – clasa a III-a este realizata conform noii programe sco..
Educatie civica. Caietul..
Educatie civica. Caietul..
..
Exercitii si probleme. C..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a IV-a, aprobata M.E.N. pr..
Exersam, ne jucam, ortog..
Lucrarea Exersam, ne jucam, ortograme invatam cuprinde notiuni teore­tice privind scrierea ortogr..
Limba si literatura roma..
Prezentul material este realizat in conformitate cu programa pentru clasa a III-a, aprobata M.E.N. p..
Limba si literatura roma..
Caietul se adreseaza elevilor din invatamantul primar si cuprinde o colectie de lectii sub forma uno..
Matematica. Caietul elev..
Caietul elevului pentru clasa a III-a de Matematica reprezinta imbinarea echilibrata intre ludic si ..
Matematica. Caietul elev..
Caietul de matematica pentru clasa a III-a vine in sprijinul elevului si invatatorului, continuind d..
Matematica. Culegere de ..
Lucrarea Matematica pentru clasa a III-a este elaborata in conformitate cu noua programa scolara apr..
Muzica si miscare. Caiet..
Continuand firesc demersurile programei de Muzica si miscare pentru clasa a II-a, in clasa a III-a c..
Religie. Cultul Ortodox ..
Acest caiet este un auxiliar conceput cu respectarea programei scolare si a structurii manualului ap..
Religie. Cultul Ortodox ..
Sa dezlegam tainele text..
Colecția bine-cunoscută continuă cu Să dezlegăm tainele textelor literare. Clasa a III-a. Realizată..
e-librariescolara.ro © 2019