tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Memorator. Limba romana pentru clasele 5-8 si Evaluarea Nationala (Ciocaniu)

Editura: Niculescu
Autor(i) Cristian Ciocaniu
Categoria: Auxiliare scolare RomanaRomanaRomanaRomana
ISBN: 978-973-748-918-0
Cod produs: Niculescu-0430
Format: 10x13.5

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Memorator. Limba romana pentru clasele 5-8 si Evaluarea Nationala (Ciocaniu)

Concepută în format de buzunar, lucrarea Memorator. Limba română pentru clasele 5-8 şi Evaluarea Naţională îşi propune să vină în sprijinul elevilor de gimnaziu la orele de curs, dar şi pentru pregătirea Examenului Naţional la disciplina Limba şi literatura română. Realizat în conformitate cu Programa Şcolară şi de Evaluare Naţională, acest Memorator oferă suportul necesar pentru sistematizarea şi clarificarea cunoştinţelor de limba română atât pentru lecţiile din manualele de limba şi literatura română (clasele V-VIII), cât şi pentru susţinerea examenului de la sfârşitul clasei a VIII-a.

Memoratorul se remarcă prin:
• abordarea clasică a problemelor de limba română, pe structura manualelor şcolare;
• ilustrarea diferitelor contexte printr-un număr mare de exemple, pe diferite paliere ale limbii - fonetică, semantică, morfologie, sintaxă;
• introducerea noilor noţiuni de sintaxă a frazei impuse de Programa pentru Evaluarea Naţională;
• definiţii clare, exemple elocvente, clasificări bine structurate.

Sperăm că această carte se va constitui într-un instrument de lucru util şi practic, precum şi într-un excelent suport pentru elevi, vizând atât pregătirea constantă pentru lecţii, cât şi antrenamentul sistematic pentru examen!

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Geografie manual pentru clasa a VIII-a, autor Catalina Sandulache
Vlogger la 13 ani sau Buncarul cu bunataturi trasnite