Culegere de texte si aplicatii pentru limba si literatura romana clasa a V-a Rasfoieste

Culegere de texte si aplicatii pentru limba si literatura romana clasa a V-a
Editura: Aramis
Autor(i) Petru BucurenciuMariana Norel
Categoria: EducativAuxiliare scolareClasa a-V-aRomana
ISBN: 978-606-706-644-9
Cod produs: Aramis-1256
An Aparitie: 2017

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Culegere de texte si aplicatii pentru limba si literatura romana clasa a V-a

Aprobat MEN Doriti sa va pregatiti suplimentar elevii? V-ar prinde bine recomandari delectura in plus fata de ce gasiti in paginile manualului? Raspunsul e la noi: Culegerea de texte si aplicatii pentru limba si literatura romana, clasa a V-a, semnata de autorii manualului de Limba si literatura romana.Fragmente noi din operele literare studiate, alte texte literare, sugestii pentrulargirea orizontului de lectura, presarate cu cateva aplicatii care sa facilitezeintelegerea textului si aprofundarea cunostintelor despre limba – toate acestea se regasesc in paginile acestei culegeri.Benefi ciari pot fi toti elevii, indiferent de manualul dupa care studiaza, deoarece culegerea ofera tot ceea ce este necesar – textul, aplicatiile, spatiile de lucru. Mai mult – exista o rubrica dedicata extinderii posibilitatilor de lectura – Rasfoind cartile din biblioteca. Veti descoperi aici si alte texte fascinante, grupate pe temele de interes – scoala, familia, prietenia, cartea, natura, lumile imaginare.

e-librariescolara.ro © 2018