Ora de lectura clasa I Rasfoieste

Cod produs: Joy-001
Format: A4

Ora de lectura clasa I

Manual pentru Ora de Lectura, APROBAT de Ministerul Educatiei Nationale - Lecturi atractive, in concordanta cu programa scolara, ce respecta particularitatile de varsta ale copiilor; - Abordare moderna a textelor, accesibilizarea si ordonarea logica a acestora; - Trecerea graduala de la grupa pregatitoare la clasa I; - Material ilustrativ atractiv, complex, variat si individualizat; - Strategii didactice moderne, diverse, complexe, pentru lucrul individual si in echipa; - Exercitii ce imbina cititul cu scrisul, jocul, coloratul si desenatul; - Familiarizarea copiilor cu Fisa de Lectura; - Accent pus pe pronuntie corecta, memorare poezii, receptarea mesajului lecturii, povestire, citire individuala si in grup; - Sugestii pentru lectura suplimentara a elevilor; - Model de fisa pentru lectura ce ofera posibilitatea elevului sa parcurga atat lecturi indicate de invatator cat si texte la alegerea sa; - Posibilitatea de a nota direct pe caiet lecturile citite, autorul si data citirii, existand astfel o evidenta, utila atat cadrului didactic cat si elevului sau parintelui.