Probleme de mate pentru mici genii clasa a II-a

Editura: Didactica Publishing House
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-II-aMatematica si explorarea mediului
Colectia: Mate pentru mici genii
ISBN: 978-606-048-207-9
Cod produs: DPH-0215

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Probleme de mate pentru mici genii clasa a II-a

Un caiet de lucru pentru a te antrena în rezolvarea problemelor! Problemele sunt de dificultate progresivă și te ajută să abordezi corect toate tipurile de probleme cu adunări, scăderi, înmulțiri și împărțiri. - 80 de probleme cu rezolvări - Sfaturi și trucuri - Enigme ca să înveți distrându-te La fiecare capitol este o problemă rezolvată ca model. Ilustrații care te ajută la rezolvarea problemelor. Exerciții distractive pentru antrenarea minții.

e-librariescolara.ro © 2020