tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35
Cadouri

Cadou Diploma toca Vezi diploma

Repetam si nu uitam. Recapitulari pentru vacantele scolare. Limba romana. Matematica. Clasa a IV-a

Editura: Carminis
Autor(i) Camelia SimaIuliana Dulica
Categoria: Clasa a-IV-aCaiete de vacantaClasa a-IV-aClasa a-IV-a
ISBN: 978-973-123-374-1
Cod produs: Carminis-0356
An Aparitie: 2019

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Conceput în ideea rezolvării ritmice și sistematice a temelor de vacanță, auxiliarul Repetăm şi nu uităm. Recapitulări pentru vacanţele şcolare reprezintă un mijloc de verificare și de consolidare a cunoștințelor și a deprinderilor însușite anterior, fiind util atât elevilor, cât și învăţătorilor și părinților.
Caietul conţine 11 teme atrăgătoare, repartizate pe parcursul unui an școlar și un model de evaluare inițială pentru clasa a V-a. Fiecărei vacanțe i-a fost alocat un număr echilibrat de teste în raport cu zilele libere, astfel încât elevilor să le rămână timp suficient pentru activități de recreere și joacă. Temele sunt concepute într-o manieră integrată, interdisciplinară, corespunzătoare noului curriculum, cuprind aplicații diverse din Limba și literatura română, Matematică și de cultură generală, însoțite de răspunsuri complete detașabile, pentru o verificare comodă.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Educatia timpurie Probleme si solutii
AutoCad-ul in trei timpi Initiere, utilizare, performanta (editia a V-a)