tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Teste de evaluare nationala - Limba si literatura romana, Matematica - Clasa a IV-a Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Autor(i) Maria RaicuAdina Grigore
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-IV-aEvaluareClasa a-IV-aAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-606-574-674-9
Cod produs: Arslibri-151
Disponibilitate: In stoc Discount: 25%

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Este un suport lucrativ pentru exersarea tipologiei testelor de evaluare naţională, de la finalul clasei a IV-a. Este util atât pentru elevi, cât şi pentru cadrele didactice.

Pentru elevi, utilitatea constă în consolidarea cunoştinţelor de limbă română şi matematică şi în posibilitatea de autoevaluare a cunoştinţelor, precum şi în adaptarea elevilor la o situaţie emoţională, creată de examene.

Pentru cadrele didactice, cartea reprezintă un important instrument de verificare şi evaluare a cunoştinţelor elevilor, realizând şi o evaluare de progres, cu anticipaţie pentru rezultatele elevilor la testele naţionale planificate.

Astfel, utilitatea cărţii se manifestă într-o valenţă formativă, pe mai multe planuri instructiv – educative; utilitatea cărţii se poate verifica/ evalua doar prin folosirea acestui suport lucrativ, pagină cu pagină.

Produse asemanatoare
Recent adaugate