Teste de evaluare nationala - Limba si literatura romana, Matematica - Clasa a IV-a Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Autor(i) Maria RaicuAdina Grigore
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-IV-aEvaluareClasa a-IV-aAuxiliare aprobate MEN 2018
Cod produs: Arslibri-151
Disponibilitate: In stoc Discount: 25%

Este un suport lucrativ pentru exersarea tipologiei testelor de evaluare naţională, de la finalul clasei a IV-a. Este util atât pentru elevi, cât şi pentru cadrele didactice.

Pentru elevi, utilitatea constă în consolidarea cunoştinţelor de limbă română şi matematică şi în posibilitatea de autoevaluare a cunoştinţelor, precum şi în adaptarea elevilor la o situaţie emoţională, creată de examene.

Pentru cadrele didactice, cartea reprezintă un important instrument de verificare şi evaluare a cunoştinţelor elevilor, realizând şi o evaluare de progres, cu anticipaţie pentru rezultatele elevilor la testele naţionale planificate.

Astfel, utilitatea cărţii se manifestă într-o valenţă formativă, pe mai multe planuri instructiv – educative; utilitatea cărţii se poate verifica/ evalua doar prin folosirea acestui suport lucrativ, pagină cu pagină.

e-librariescolara.ro © 2019