tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Vreau sa fiu cel mai bun. Toate disciplinele. Clasa I Rasfoieste

Editura: Carminis
Autor(i) Daniela OpreaDumitru Sturzeanu
Categoria: EducativAuxiliare scolare EvaluareClasa ICaiete de vacantaClasa IClasa I
Colectia: Tema campionilor
ISBN: 978-973-123-215-7
Cod produs: Carminis-0157
An Aparitie: 2014

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Vreau sa fiu cel mai bun. Toate disciplinele. Clasa I

Vreau sa fiu cel mai bun se adreseaza elevilor de 7 ani (clasa I), incurajandu-i sa se pregateasca pentru obtinerea performantei. Structurat in patru teme carora le corespund continuturile programei scolare, aduce informatii si solicita transferul cunostintelor dintr-un domeniu in altul. Prin formulari variate se urmareste intelegerea mesajului scris si dez-voltarea capacitatii de operare cu termeni specifici fiecarei discipline: silaba, cuvant, grup de litere, grup de sunete, enunt, text, numere pare, numere impare, suma, diferenta etc. Cerintele se adreseaza tuturor elevilor, formandu-le o imagine de sine pozitiva. Acestea pot fi rezolvate atat pe parcursul anului scolar, cat si ca tema pentru vacantele scolare. „Vreau sa fiu cel mai bun“ se adreseaza elevilor de 7 ani (clasa I), incurajandu-i sa se pregateasca pentru obtinerea performantei. Structurat in patru teme carora le corespund continuturile programei scolare, aduce informatii si solicita transferul cunostintelor dintr-un domeniu in altul. Prin formulari variate se urmareste intelegerea mesajului scris si dez-voltarea capacitatii de operare cu termeni specifici fiecarei discipline: silaba, cuvant, grup de litere, grup de sunete, enunt, text, numere pare, numere impare, suma, diferenta etc. Cerintele se adreseaza tuturor elevilor, formandu-le o imagine de sine pozitiva. Acestea pot fi rezolvate atat pe parcursul anului scolar, cat si ca tema pentru vacantele scolare.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Educatia timpurie Probleme si solutii
AutoCad-ul in trei timpi Initiere, utilizare, performanta (editia a V-a)