Limba si Literatura Romana caiet pentru clasa a V-a (dupa manual MEN - autor Adina Grigore) Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina GrigoreCristina Loredana BlojuVirginia RenteaMihaela Elena Patrascu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-V-aRomanaAuxiliare aprobate MEN 2018
Cod produs: Arslibri-293
Format: A4

La auxiliarele pentru prescolari si scolari ale editurii Ars Libri beneficiati de urmatoarele reduceri:

• 25% indiferent de cantitatea comandata
  • 27% pentru 3 titluri comandate la clasa de elevi ( minim 15 buc/titlu )
  • 32% pentru 4 titluri comandate la clasa de elevi ( minim 15 buc/titlu )

Exerciții aplicative recapitulari și teste de evaluare (comunicare orală, lectură, redactare, elemente de construcție a comunicării, elemente de interculturalitate). Prezentul auxiliar este in conformitate cu cerintele programei scolare aprobata prin OM nr. 3393/28.02.2017. Acesta poate fi utilizat in paralel cu toate manualele aprobate de catre M.E.N.

e-librariescolara.ro © 2019