Dezvoltare personala pentru clasa I Rasfoieste

Dezvoltare personala pentru clasa I
Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina GrigoreCristina Toma
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa IDezvoltare personalaAuxiliare aprobate MEN 2018
Cod produs: Arslibri-039
Planificare: Descarca
Format: A4

Dezvoltare personala pentru clasa I

Suport aplicativ, indispensabil, atât pentru elevi, cât și pentru cadrele didactice, asigură prin utilizare integrală, formarea și dezvoltarea principalelor laturi ale personalității elevilor: cea cognitivă, cea emoțională, cea volitivă și cea relațională.

Abordarea integrală a temelor propuse valorifică în mod concret soluții fundamentale din psihologie și pedagogie pentru dezvoltarea personalității elevilor, având un efect formativ, modelator asupra micilor școlari.

Atractivitatea sporită a caietului, prin ilustrații color sugestive, determină implicarea activă a elevilor în modelarea și dezvoltarea propriei personalități.

Valența formativă a caietului se poate dovedi doar prin atenta lui utilizare în orele de dezvoltare personală.

e-librariescolara.ro © 2020