Culegere de exercitii pentru limba romana JOCUL CUVINTELOR, clasa a III-a Rasfoieste

Culegere de exercitii pentru limba romana JOCUL CUVINTELOR, clasa a III-a
Editura: Aramis
Autor(i) Liliana CatrunaNatalia Dan
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-III-aLimba si literatura romanaCulegeri ciclul primarAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-606-706-219-9
Cod produs: Aramis-776
An Aparitie: 2015

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Culegere de exercitii pentru limba romana JOCUL CUVINTELOR, clasa a III-a

Lucrarea Jocul cuvintelor – culegere de exercitii pentru limba romana, clasa aIII-a este in deplin acord cu actuala programa scolara. Problemele propuse sunt organizate pe mici unitati de continut, atent punctate prin varietatea exercitiilor recomandate de cele doua autoare. Fiecare unitate de invatare este completata de fise de evaluare, continua sau finala, cu itemi selectati si organizati profesionist.

e-librariescolara.ro © 2020