Lecturi si fise de lectura Clasa a II-a

Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-II-aComunicare in Limba Romana
ISBN: 978-606-768-135-2
Cod produs: Elicart-022

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Lecturi si fise de lectura Clasa a II-a

Acest auxiliar a fost avizat de Ministerul Educației Naționale, conform Anexei la Ordinul nr. 3530 din 04.04.2018, privind aprobarea auxiliarelor didactice din învățământul preuniversitar.

Cartea îşi propune aprofundarea deprinderilor de citire cursivă, expre­sivă, conştientă şi activă. Fişele de lectură şi exerciţiile care însoţesc textele contribuie la înţelegerea acestora. Lecturile, selectate din literatura română şi universală, sunt interesante, atractive şi accesibile.

Din conţinutul auxiliarului:
• poveşti