tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Limba si literatura romana caietul elevului pentru clasa a III-a Rasfoieste

Limba si literatura romana caietul elevului pentru clasa a III-a
Editura: Corint
Autor(i) Corina AndreiBalan Constanta
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-III-aLimba si literatura romanaAuxiliare compatibile manuale MinisterClasa a-III-aLimba si literatura romanaEditura Corint
ISBN: 9786067820720
Cod produs: Corint-2194
An Aparitie: 2021

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 8.99 lei/colet prin curier in Bucuresti
  • 19.99 lei/colet prin Posta Romana

Limba si literatura romana caietul elevului pentru clasa a III-a

Limba s­i literatura romana. Caietul elevului pentru clasa a III-a este o completare a manualului Limba s­i literatura romana, clasa a III-a, declarat ca­stigator la licitatia organizata de Ministerul Educatiei in anul 2021. in consecinta, lucrarea este conforma cu programa ­scolara ­si este aliniata noilor cerinte ale educatiei. Principiile didactice dupa care a fost elaborat acest caiet al elevului sunt centrate pe ideea dezvoltarii exprimarii, atat scrise, cat s­i orale, pe exteriorizarea sentimentelor s­i trairilor, pe motivarea ideilor ­si argumentarea parerilor proprii. Micii s­colari sunt incurajati sa se exprime liber in diferite situatii de comunicare, sa capete incredere in fortele proprii, sa observe realitatea, dar s­i sa-­i dezvolte imaginatia in functie de personalitatea s­i sensibilitatea fiecaruia. Folosind acest caiet, elevii vor dobandi deprinderi de receptare a textului scris, de formulare a unor mesaje proprii, imbogatindu-si vocabularul ­si utilizand resursele limbii in contexte variate de comunicare.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Learn english with Polly My First English Workbook
Repetam si nu uităm recapitulare si consolidare clasa pregatitoare