Muzica si miscare clasa pregatitoare Rasfoieste

Muzica si miscare clasa pregatitoare
Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina Grigore
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareMuzica si miscareAuxiliare aprobate MEN 2018
ISBN: 978-606-574-812-5
Cod produs: Arslibri-177

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Muzica si miscare clasa pregatitoare

Reprezinta o oferta lucrativa pentru cei mai mici scolari care percep muzica intr-o maniera intuitiva si spontana.

De aceea, parcursul instructiv–educativ al caietului este specific etapei intuitive de realizare a perceptiei muzicale corecte. Respectand acest specific, continutul caietului dirijeaza atentia si manifestarea expresiva a scolarilor printr-un stil de prezentare atractiv si printr-o abordare integrata a practicii muzicale tip joc in stransa legatura cu programa scolara pentru clasa pregatitoare.

Valenta formativa a cartii consta in dezvoltarea simtului estetic al elevilor, conducand la dezvoltarea competentelor de sensibilizare si expresie culturala.

Produse recomandate (1)
Pachet Clasa Pregatitoare Ars Libri