Arte vizuale si abilitati practice pentru clasa pregatitoare Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina Grigore
Categoria: EducativAuxiliare scolareClasa pregatitoareArte vizuale si abilitati practiceAuxiliare aprobate MEN 2018
Cod produs: Arslibri-057
Planificare: Descarca

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Arte vizuale si abilitati practice pentru clasa pregatitoare

Este un suport de lucru util și deosebit de captivant prin conținut și stil de prezentare.

Cartea conține modele și îndrumări detaliate pentru realizarea lucrărilor, antrenând elevii în activități de decupare, lipire, colorare, realizarea unor obiecte și jucării 3D, pe baza materialelor alăturate.

Fiind realizat în strânsă concordanță cu programa școlară pntru arte vizuale și abilități practice, suportul de lucru oferă elevilor posibilitatea de a lucra cu multă plăcere și, în felul acesta, realizează activizarea maximă a elevilor.

Utilizarea unor materiale specifice anumitor meserii, suportul de lucru declanșează faza incipientă a unei orientări profesionale.

Ca material didactic, eficiența suportului de lucru oferă atât modele de lucru și detalieri de realizare, cât și materiale necesare, de o calitate deosebită.

e-librariescolara.ro © 2018