Citesc si scriu corect ! Exercitii de citire si scriere Clasa I Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina GrigoreNicoleta Sonia Ionica
Categoria: EducativAuxiliare scolareClasa IComunicare in Limba RomanaCulegeri ciclul primarAuxiliare aprobate MEN 2018
Cod produs: Arslibri-051
Disponibilitate: In stoc Discount: 25%

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Trimite cererea

Citesc si scriu corect ! Exercitii de citire si scriere Clasa I

Constituie un auxiliar-material didactic, important și util, în completarea abecedarului, oferind elevilor, părinților și cadrelor didactice, o arie extinsă de exersare a citirii și scrierii, precum și posibilități de aprofundare a cunoașterii elementelor de limbă română la nivelul clasei I.

Conținutul, bogat în texte instructive, originale și captivante, are o abordare integrată, valorificând cunoștințe interdisciplinare. Imaginile color, atractive sporesc utilitatea cărții și asigură dezvoltarea deprinderilor de citire curentă și conștientă și a deprinderilor de scriere corectă și specifice de comunicare în limba română.

Pentru cadrele didactice, cartea constituie un instrument didactic deosebit de util în elaborarea diferențiată a activității didactice și a oricărei activități desfășurate pe criteriul calității instructiv-educative.

e-librariescolara.ro © 2018