Curs limba engleza Welcome Starter B Manualul elevului

Editura: Express Publishing
Autor(i) Virginia Evans
Categoria: Limbi straineEnglezaClasa pregatitoareComunicare in limba modernaEngleza
ISBN: 978-1-84466-872-4
Cod produs: Uniscan-058
Disponibilitate: Indisponibil Discount: 10%

Curs limba engleza Welcome Starter B Manualul elevului

Curs general pentru Invatarea limbii engleze, nivel primar, clasa a II-a, este structurat in 3 module, fiecare incluzand 2 unitati de invatare. Fiecare modul dezvolta o anumita tema, intr-un mod atractiv pentru copii, prin intermediul personajelor Cecil Mouse, Ellie May si a duhului lampii, Masid. Manualul dezvolta cele patru abilitati: vorbire, citire, scriere, ascultare, prin intermediul unor activitati interactive, redarea unor dialoguri si situatii din viata reala, cantecele, poezii rimate si jocuri. Fiecare unitate se incheie cu o activitate ce genereaza buna dispozitie, iar fiecare modul se incheie cu o sectiune de recapitulare si autoevaluare. Interesul copiilor pentru invatarea limbii engleze este starnit si sustinut si prin intermediul episoadelor de desene animate, incluse in fiecare modul, a sectiunilor de cultura generala din universul anglofon si a modelelor pentru realizarea unui proiect personalizat, a paginilor speciale dedicate sarbatorilor (Craciun, Pasti) si a diplomei de absolvire a cursului. Sunt incluse pagini cu abtibilduri pentru a fi utilizate in cadrul activitatilor, dar si pentru acordarea unor calificative (excellent, well done, bravo), al caror rol este de a-i incuraja si motiva pe cei mici in procesul de invatare a limbii engleze. Include si povestea The Three Billy Goats Gruff, relatata in rima pentru a facilita memorarea. Se adreseaza elevilor din clasa a II-a.

Prietenul fugar
Bacalaureat 2024 - Limba si literatura romana