tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Caiet de scriere - clasa I - Invat sa scriu caligrafic! Rasfoieste

Caiet de scriere - clasa I - Invat sa scriu caligrafic!
Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina Grigore
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa IComunicare in Limba RomanaBlack FridayAuxiliare aprobate MEN 2018Auxiliare compatibile manuale MECClasa IComunicare in Limba RomanaAutor T Pitila - C Mihailescu
Cod produs: Arslibri-135
An Aparitie: 2014

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Caiet de scriere - clasa I - Invat sa scriu caligrafic!

Oferă școlarilor de clasa I un instrument de lucru care formeză și consolidează deprinderile de scriere caligrafică/estetică a literelor.

Caietul este elaborat conform programei școlare pentru clasa I și poate fi utilizat cu rol formativ în activitatea didactică diferențiată.

Dirijarea scrierii pe liniatură tipică, după un model incipient, insistă pe consolidarea formei corecte și estetice a literelor mari și mici de mână, precum și a principalelor grupuri de litere a căror învățare corectă întâmpină uneori greutăți.

Caietul este util atât în activitatea dirijată de la clasă, cât și în activitatea independentă de exersare a scrierii și se poate utiliza eficient alături de oricare manual digital în vigoare.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Geografie manual pentru clasa a VIII-a, autor Catalina Sandulache
Vlogger la 13 ani sau Buncarul cu bunataturi trasnite