Micul imbatabil - Caietul meu de activitati - 4 ani

Editura: Didactica Publishing House
Categoria: Carte pentru copiiCarti cu activitati
ISBN: 978-606-683-179-6
Cod produs: DPH-0143
Disponibilitate: Indisponibil Discount: 15%

Micul imbatabil - Caietul meu de activitati - 4 ani

Acest MICUL IMBATABIL, este un Caiet de Lucru care stimuleaza creativitatea si dezvolta inteligenta micutilor cu varste cuprinse intre 4-5 ani. Caietul de Lucru propune micutilor  labirinturi, jocuri de corespondenta, desenare, trasare de grafisme, etc. Contine 40 fise refolosibile si o carioca speciala pentru scriere. Astfel, micutii pot scrie si desena de cate ori doresc, deoarece fisele permit o stergere facila, cu un material textil. Acest sistem de lucru permite micutilor sa invete din greseli, sa isi mareasca gama de optiuni, sa vada ca progreseaza si sa pastreze cea mai buna realizare a lor. Pentru ca are formatul unui joc, copii nu realizeaza ca se pregatesc pentru scoala. Ei cred ca totul este o joaca si se distreaza invatand! Asa isi dezvolta limbajul, traseaza grafisme, observa, descopera, invata numerele, etc. Caietele de Lucru MICUL IMBATABIL creaza o punte de legatura cu scoala, fiind un instrument util parintilor si educatorilor. Ele cresc performanta micutilor, le stimuleaza creativitatea si capacitatea de observare si rezolvare a problemelor si le creste nivelul de incredere in sine, pregatindu-i pentru scoala.

e-librariescolara.ro © 2019