Carti cu pret special

Subcategorii

Ne jucam, exersam clasa ..
CAIET DE ACTIVITATE INDEPENDENTA, APLICATII INTERDISCIPLINARE - Clasa Pregatitoare ..
Accidentul (Clasic de lu..
In ziua de 29 mai 1945, la Bucureşti, a avut loc un accident stupid. Un camion curma viaţa scriitoru..
Agonie si extaz (2 vol, ..
Agonie si extaz a dat in 1965 titlul unei ecranizari celebre, in regia lui Carol Reed, cu Charlton H..
Alice in Tara Minunilor ..
Copiii adora povestile, iar cele clasice au fost intotdeauna printre favoritle lor. Totusi, uneori, ..
Amurgul gandurilor..
„In patima vidului, doar zambetul cenusiu al cetii mai insufleteste descompunerea mareata si funebra..
Aventurile bunei cuviint..
Aventurile lui Huckleber..
Eroul principal al romanului este un baiat pe nume Huckleberry Finn care traieste in targusorul amer..
Aventurile lui Robin Hoo..
Baltagul..
„Baltagul este, prin repeziciune si desavarsit echilibru al expresiei, una din cele mai bune scrieri..
Batranul si marea..
Premiul „Andrei Bantas”, pentru traducere din limba engleza, oferit de Uniunea Scriitorilor din Roma..
Exercitii aplicative pentru recapitularea si consolidarea cunostintelor. ..
Caiet pentru vacanta cla..
Asigura fixarea, consolidarea si recapitularea cunostintelor anterioare fiind baza pentru cunostinte..
Caiet pentru vacanta Cla..
Calatorie spre centrul p..
Calatoriile lui Gulliver..
Copiii adora povestile, iar cele clasice au fost intotdeauna printre favoritle lor. Totusi, uneori..
Cantareata cheala. Lecti..
„S-a spus ca sunt un scriitor al absurdului; exista pe lume cuvinte care trec din gura in gura, e si..
Cantece de primavara. Ve..
Din cuprins: Vesele semnale Aprilie Bunica Cantec Revedere Furtuna Cobzarul Haiducul Reinviere De sa..
e-librariescolara.ro © 2019