Diplome scolare

Cele mai frumoase balade si poezii de G. Topirceanu
Editura: Minerva
Autor(i) George Topirceanu
Categoria: Literatura pentru eleviCarti pentru premiiCarti in ordine alfabeticaCel mai mic pret
Colectia: Cele mai frumoase
ISBN: 978-606-009-000-7
Cod produs: Aramis-1128
An Aparitie: 2018

Cele mai frumoase balade si poezii de G. Topirceanu

Oferim noilor generatii de cititori o selectie de rapsodii, fabule, balade, texte scrise cu mult talent si inspiratie de George Topirceanu. Natura, zugravita cu pricepere de poet in rapsodii, este raportata la viata obisnuita a oamenilor, relevandu-se scene surprinzatoare si amuzante din universul vietuitoarelor mari si mici. Versurile pline de farmec si umor releva un poet atent la detalii, un fin observator, capabil sa stimuleze pozitiv constiinta si sensibilitatea cititorilor.

e-librariescolara.ro © 2019