Culegere de matematica pentru copii isteti. Clasa I Rasfoieste

Culegere de matematica pentru copii isteti. Clasa I
Editura: Carminis
Autor(i) Rodica DinescuDaniela StoicaCarmen MinulescuElena Paraschiv
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa IMatematica si explorarea mediuluiCulegeri ciclul primar
ISBN: 978-973-123-255-3
Cod produs: Carminis-0246
Format: 20.5 x 26

Momentan livrarile prin Posta Romana sunt suspendate.

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

Culegere de matematica pentru copii isteti. Clasa I

Culegerea de matematica pentru copii isteti – clasa I este realizata conform noii programe scolare in vigoare aprobata prin ordinul ministrului educatiei nationale nr. 3418/19.03.2013. Aceasta cuprinde exercitii si probleme variate organizate de la simplu la complex destinate exersarii si aprofundarii. La sfarsitul fiecarui capitol sunt prevazute teste de evaluare iar in ultima parte a cartii se gasesc Fisele necesare pregatirii pentru concur-surile scolare. Foarte utile sunt indicatiile si raspunsurile detaliate adaugate de autoare. Concepute creativ problemele propuse ii plimba pe isteti prin tainele matematicii si vin in sprijinul elevilor si cadrelor didactice pe drumul de la cunoastere la performanta.

e-librariescolara.ro © 2020