Bacalaureat 2019 - Limba si literatura romana Rasfoieste

Cod produs: Corint-1710
An Aparitie: 2018

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Bacalaureat 2019 - Limba si literatura romana

Lucrarea este destinata in special elevilor din ciclul superior al liceului, clasele a XI-a si a XII-a, care vor susține simularea sau proba scrisa a examenului de bacalaureat la disciplina Limba si literatura romana si in egala masura oricarui tanar in viziunea caruia examenul maturitații se pregateste sistematic, pe parcursul celor patru ani de studiu. Pentru a veni in sprijinul elevilor, autorii au gandit o structura clara, echilibrata, imbinand suportul teoretic cu o parte aplicativa consistenta, completata printr-o bibliografie selectiva care permite aprofundarea conținuturilor curriculare prevazute de programa scolara. Culegerea va ofera: - un instrument util pentru elevi si profesori; - un breviar teoretic de noțiuni esențiale si concepte-cheie; - 60 de variante propuse spre rezolvare; - sugestii de elaborare a raspunsurilor.

e-librariescolara.ro © 2019