Dezvoltare personala clasa a II-a. Caiet de lucru. Portofoliu. Dupa manualul Arslibri Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina GrigoreCristina Ipate TomaGeorgeta Mihaela Crivac
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-II-aDezvoltare personalaClasa a-II-a
Cod produs: Arslibri-127
Planificare: Descarca
An Aparitie: 2016

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Constituie un material aplicativ, deosebit de important și util, dedicat elevilor și cadrelor didactice.
Elaborat în conformitate cu programa școlară, caietul de lucru reia în sistem concentric, progresiv, valorile cognitive, formatoare ale personalității copiilor. Conținutul caietului dezvoltă continuu aria de cunoaștere, în strânsă legătură cu evoluția particularităților de vârstă școlară.
De la stadiul de formare și tendințe de dezvoltare a unor stări emoționale și atitudini, acum se trece la minifestarea conștientă a acestora, adică la un stadiu superior de cunoaștere și autocunoaștere, element de bază în dezvoltarea psihică progresivă. Acest adevăr psihologic constituie esența temelor și exercițiilor din acest suport lucrativ.
Caietul de lucru este un sprijin major pentru cadrele didactice care au, astfel, la dispoziție întregul bagaj lucrativ pentru a realiza activități eficiente care vizează dezvoltarea personală a elevilor de clasa a II-a.

e-librariescolara.ro © 2020