Dezvoltare personala pentru clasa pregatitoare Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina GrigoreCristina Toma
Categoria: EducativAuxiliare scolareClasa pregatitoareDezvoltare personalaAuxiliare aprobate MEN 2018
Cod produs: Arslibri-059
Planificare: Descarca

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Dezvoltare personala pentru clasa pregatitoare

Deosebit prin conținut și stil de prezentare, caietul de lucru devine imperativ necesar elevilor și cadrelor didactice pentru abordarea eficientă a unei discipline noi, prevăzute de noul Curriculum.

Conținutul acestui caiet reflectă fidel programa școlară pentru această discipină și oferă un suport de activitate didactică extrem de util și interesant. Temele săptămânale sunt detaliate printr-o abordare integrată a activităților, susținute și de un bogat sport ilustrativ, și pun în valoare cunoștințe esențiale de psihologie și pedagogie, care valorificate amănunțit, vor pune bazele dezvoltării personale a micilor școlari.

Caietul este de mare ajutor și cadrelor didactice, constituind un ghid metodico-didactic în abordarea la clasă a acestei noi discipline.

e-librariescolara.ro © 2018