Dezvoltare personala pentru clasa pregatitoare Rasfoieste

Dezvoltare personala pentru clasa pregatitoare
Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina GrigoreCristina Toma
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareDezvoltare personalaAuxiliare aprobate MEN 2018
Cod produs: Arslibri-059
Planificare: Descarca

La auxiliarele pentru prescolari si scolari ale editurii Ars Libri beneficiati de urmatoarele reduceri:

• 25% indiferent de cantitatea comandata
  • 27% pentru 3 titluri comandate la clasa de elevi ( minim 15 buc/titlu )
  • 32% pentru 4 titluri comandate la clasa de elevi ( minim 15 buc/titlu )

Dezvoltare personala pentru clasa pregatitoare

Deosebit prin conținut și stil de prezentare, caietul de lucru devine imperativ necesar elevilor și cadrelor didactice pentru abordarea eficientă a unei discipline noi, prevăzute de noul Curriculum.

Conținutul acestui caiet reflectă fidel programa școlară pentru această discipină și oferă un suport de activitate didactică extrem de util și interesant. Temele săptămânale sunt detaliate printr-o abordare integrată a activităților, susținute și de un bogat sport ilustrativ, și pun în valoare cunoștințe esențiale de psihologie și pedagogie, care valorificate amănunțit, vor pune bazele dezvoltării personale a micilor școlari.

Caietul este de mare ajutor și cadrelor didactice, constituind un ghid metodico-didactic în abordarea la clasă a acestei noi discipline.

e-librariescolara.ro © 2019