tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35
email [email protected]ibrariescolara.ro

Invat sa citesc Pachet pentru cititori entuziasti VI

Editura: Gama
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-II-aComunicare in Limba RomanaClasa IComunicare in Limba Romana
Cod produs: Gama-043

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 8.99 lei/colet prin curier in Bucuresti
  • 9.99 lei/colet prin curier in Otopeni, Pipera, Voluntari, Pantelimon, Dobroiesti, Popesti-Leordeni, Magurele, Bragadiru, Chiajna, Chitila, Buftea, Dudu, Rosu
  • 14.99 lei/colet prin Posta Romana

Invat sa citesc Pachet pentru cititori entuziasti VI

Pachetul invat sa citesc! - 5 carti interactive pentru cititori entuziasti este destinat copiilor care stiu sa citeasca, dar sunt la inceput de drum: pentru ei, fiecare poveste pe care o deslusesc singuri este o victorie! in interior veti gasi 4 carti de nivelul 1 – in care textul este presarat cu ilustratii ajutatoare –, si o carte de nivelul urmator, cu fragmente din autori romani clasici ai copilariei. CONTINUT PACHET PENTRU CITITORI ENTUZIASTI VI: Povestea unui om lenes Craiasa zapezii Pinocchio Prostia omeneasca Bunicul. Pachetele invat sa citesc sunt destinate copiilor care acum invata sa lege literele in cuvinte si cuvintele in propozitii, celor care stiu sa citeasca, dar sunt la inceput de drum si celor care au facut deja progrese in citit si reusesc ca termine singuri o poveste. Pentru cititori incepatori, pachetele contin 4 carti de nivelul 0 cu abtibilduri si carte de nivelul urmator pentru a exersa citirea. Pentru cititori entuziasti, pachetele contin 4 carti de nivelul 1 – in care textul este presarat cu ilustratii ajutatoare –, si o carte de nivelul urmator. Pentru cititori fluenti, pachetele contin 4 carti de nivelul 2 – cu texte clasice din literatura romana, scrise cu caractere mari, usor lizibile –, si o carte de nivelul urmator cu rezumate ale unor opere celebre din literatura universala, pentru a incuraja pofta de citit texte din ce in ce mai lungi.

Produse asemanatoare
Recent adaugate