Pas cu pas citesc acum! Rasfoieste

Pas cu pas citesc acum!
Editura: Carminis
Autor(i) Rodica DinescuDaniela StoicaCarmen Minulescu
Categoria: Comunicare in Limba RomanaClasa pregatitoare
ISBN: 978-973-123-384-0
Cod produs: Carminis-0362
An Aparitie: 2019

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Pas cu pas citesc acum!

Lucrarea „Pas cu pas citesc acum!“ vine în sprijinul elevilor din clasa pregătitoare, fiind un auxiliar util pentru exersarea și sistematizarea cunoștințelor de comunicare în limba română prevăzute în programa școlară în vigoare. Materialul propus cuprinde o paletă largă de exerciții, jocuri și teme din universul copiilor, fiind o invitație prietenoasă la lectură. Un element de noutate sunt textele de la sfârșitul lucrării: subiectele acestora sunt de actualitate și solicită atenția, dar și gândirea elevilor, care sunt provocați să răspundă cât mai original la întrebările aflate la sfârșitul fiecărei lecturi.

e-librariescolara.ro © 2020