tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Teste de evaluare nationala - Comunicare in limba romana, Matematica si explorarea mediului - Clasa a II-a Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Autor(i) Maria RaicuAdina Grigore
Categoria: Clasa a-II-aComunicare in Limba RomanaEvaluareClasa a-II-aMatematica si explorarea mediului
ISBN: 978-606-574-673-2
Cod produs: Arslibri-150
Disponibilitate: In stoc Discount: 20%

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier sau Posta Romana in orice localitate din tara.

Pentru comenzile de pana la 200 lei costul transportului este de:

• 12.99 lei/colet prin Posta Romana

Constituie un suport de lucru deosebit de necesar pentru pregătirea elevilor în perspectiva testării naționale la Comunicare în limba română și la Matematică și explorarea mediului.

Cartea conține mai multe teste (citit-scris și matematică) structurate după modelul prezentat de MEN și cuprinde o varietate de posibile subiecte care vizează evaluarea mediului.

Stilul de prezentare al conținutului, antrenant și atractiv, face posibilă și autoevaluarea cunoștințelor.

Testele de evaluare națională sunt utile și pentru cadrele didactice care pot anticipa, prin acestea, rezultatele elevilor la testarea națională planificată, și pot acționa la timp asupra unor eventuale cazuri de dificultate în învățare.

Produse asemanatoare
Recent adaugate
Ziua de nastere a lui Elmer
Voi avea grija de tine