Diplome scolare

Magia povestilor - Antologie de texte literare clasa a II-a Rasfoieste

Magia povestilor - Antologie de texte literare clasa a II-a
Editura: Ars Libri
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-II-aComunicare in Limba RomanaLiteratura pentru elevi
Cod produs: Arslibri-141
An Aparitie: 2014

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Magia povestilor - Antologie de texte literare clasa a II-a

Constituie un ajutor însemnat în realizarea unor activități eficiente de lectură, precum și stimularea interesului elevilor pentru lectura suplimentară.

În conținutul cărții sunt selectate legende, povești, poezii accesibile nivelului cognitiv al elevilor de clasa a II a și valorifică inteligent achizițiile de comunicare anterioare.

Fișele de lectură și au un rol formativ în dezvoltarea competențelor de comunicare, având și un efect pozitiv în dezvoltarea personală a elevilor.

e-librariescolara.ro © 2019