Ma pregatesc pentru concurs. Exercitii aplicative si modele de subiecte. Matematica si explorarea mediului clasa pregatitoare Rasfoieste

Editura: Ars Libri
Autor(i) Adina GrigoreCristina Ipate Toma
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareMatematica si explorarea mediului
ISBN: 978-606-36-0601-4
Cod produs: Arslibri-285
An Aparitie: 2018

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Aceasta lucrare poate fi utilizata pe intreg parcursul anului scolar, atat pentru exersarea si sistematizarea cunostintelor din programa scolara in vigoare, cat si pentru aprofundarea acestora, prin exercitii cu un grad sporit de dificultate, conferind elevilor posibilitatea de a face fata cu succes concursurilor si olimpiadelor scolare. Temele care vizeaza notiuni extinse ale programei sunt evidentiate cu asterisc si dau posibilitatea celor dornici sa evolueze pe drumul cunoasterii, in domeniul matematicii. De asemenea, variantele propuse la finalul lucrarii evalueaza nivelul de pregatire al elevilor in vederea participarii la olimpiade si concursuri scolare.

e-librariescolara.ro © 2019