Biologie - Bacalaureat - Teste - clasele 9-10

ISBN: 978-606-590-262-6
Cod produs: Booklet-0067

Biologie - Bacalaureat - Teste - clasele 9-10

Biologie - Bacalaureat - Teste se adreseaza elevilor de clasa a XII-a care se pregatesc de sustinerea examenului de bacalaureat dar si profesorilor care pot folosi lucrarea in evaluarea elevilor la clasa. Cartea contine 70 de teste cu modele complete de rezolvare care acopera toate continuturile propuse de programa scolara: diversitatea lumii vii celula ereditatea si variabilitatea lumii vii tesuturile vegetale si animale structura si functiile fundamentale ale organismelor vii. Culegerea este un ghid de pregatire pantru bacalaureat oferindu-le elevilor o varietate de surse stiintifice care constituie un real ajutor in sistematizarea cunostintelor dobandite la orele de curs.

e-librariescolara.ro © 2019