Limba moderna engleza. Manual pentru clasa a III-a (semestrul I)

Editura: Booklet
Autor(i) Elena SticleaCristina Mircea
Categoria: EducativManuale scolareClasa a-III-aEngleza
ISBN: 978-606-590-251-0
Cod produs: Booklet-0176

Limba moderna engleza. Manual pentru clasa a III-a (semestrul I)

Manualul interactiv se adreseaza elevilor de clasa a III-a si profesorilor indrumatori. Intuitiv si usor de utilizat, acesta vizeaza: • imbogatirea vocabularului uzual; • aprofundarea notiunilor de gramatica; • dezvoltarea competentelor generale: receptarea, exprimarea si redactarea mesajelor esentiale pentru situatiile de comunicare uzuala. Tematica: anotimpurile, vremea si lunile anului, animalele domestice si salbatice, numerele de la 11 la 20, locatii in oras, meseriile, activitatile cotidiene, timpul liber, sanatatea si corpul omenesc, sarbatori (Ziua Mamei si Pastele).

e-librariescolara.ro © 2019