Caiet de scriere - Clasa Pregatitoare Rasfoieste

Caiet de scriere - Clasa Pregatitoare
Editura: Joy
Autor(i) Valentina Stefan CaradeanuElena ApopeiFlorentina Hahaianu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba RomanaAuxiliare aprobate MEN 2018
Cod produs: Joy-042
An Aparitie: 2014
Interior: color

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 9.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzi mai mici de 50 lei
  • 11.99 lei/colet prin Posta Romana in orice localitate din tara, pentru comenzile mai mari de 50 lei

Caiet de scriere - Clasa Pregatitoare

Material iconografic abundent pentru a face procesul invatarii amuzant. Exercitii de citire si scriere imbinate cu exercitii grafice. Trasarea de litere dupa contur sau prin unirea punctelor. Exercitii de completare cu litere a spatiilor libere pentru a obtine cuvinte. Jocuri antrenante pentru fixarea si aprofundarea cunostintelor dobandite. Sarcini de invatare cu caracter integrat, alternand sarcinile practice cu cele recreative.

e-librariescolara.ro © 2020