Clasici internationali

Alice in Tara Minunilor (clasici internationali)
Copiii adora povestile, iar cele clasice au fost intotdeauna printre favoritle lor. Totusi, uneori, ..
Anne de la Green Gables (clasici internationali)
Aventurile lui Huckleberry Finn (clasici internationali)
Eroul principal al romanului este un baiat pe nume Huckleberry Finn care traieste in targusorul amer..
Aventurile lui Robin Hood  (clasici internationali)
Calatorie spre centrul pamantului (clasici internationali)
Calatoriile lui Gulliver (clasici internationali)
Copiii adora povestile, iar cele clasice au fost intotdeauna printre favoritle lor. Totusi, uneori..
Cartea junglei (clasici internationali)
Cei trei muschetari (clasici internationali)
Chemarea strabunilor (clasici internationali)
Cocosatul de la Notre Dame (clasici internationali)
Contele de Monte Cristo (clasici internationali)
David Copperfield (clasici internationali)
Douazeci de mii de leghe sub mari (clasici internationali)
Heidi (clasici internationali)
Ivanhoe (clasici internationali)
Jane Eyre (clasici internationali)
Mandrie si Prejudecata (clasici internationali)
Marile sperante (clasici internationali)
Masina timpului (clasici internationali)
Minele regelui Solomon (clasici internationali)
e-librariescolara.ro © 2018