Atlas scolar de biologie pentru clasa a VI-a Rasfoieste

Cod produs: Corint-1707
An Aparitie: 2018

SAU

Esti interesat de acest produs? Trimite adresa de e-mail si numarul de telefon, iar noi te vom contacta pentru detalii.

Telefon:

Cantitate:

Trimite cererea

Atlas scolar de biologie pentru clasa a VI-a

Atlasul scolar de biologie, Funcțiile de nutriție in lumea vie, este conceput in concordanța cu obiectivele noii programe scolare de biologie pentru gimnaziu. Lucrarea se adreseaza tuturor elevilor, in special celor din clasa a VI-a, fiind un excelent instrument de lucru si pentru profesorul de specialitate. Prin conținutul stiințific prezentat intr-o succesiune logica, accesibila, prin textele explicative susținute de imagini corespunzatoare, prin bogatul material ilustrativ care detaliaza atat alcatuirea organismelor vii, modul in care se realizeaza funcțiile acestora, cat si numeroasele adaptari la diferite medii de viața, atlasul trezeste curiozitatea si faciliteaza invațarea. In afara de acuratețea si claritatea limbajului, a materialului ilustrativ consistent, lucrarea se remarca si printr-o colecție de filmulețe didactice care transpun in imagini textele prezentate. Acestea pot fi vizualizate, accesand linkurile tematice prin intermediul unor coduri QR, de pe orice dispozitiv mobil dotat cu camera video si acces la internet.

e-librariescolara.ro © 2019