In misiune cu Marian

ISBN: 978-606-588-877-7
Cod produs: CVP-092

In misiune cu Marian

Vârstă recomandată: 6-7 ani.

Una dintre misiunile oricărui polițist rutier este dirijarea traficului. Marian, polițistul care e la datorie în fiecare dimineață în fața școlii lui Luca, își asumă mai mult. E preocupat să-l învețe pe Luca regulile elementare de circulație și să elimine impresia greșit impregnată de unii părinți copiilor, că polițiștii sunt oameni răi de care trebuie să se ferească. Nici Luca nu e un băiețel oarecare. De la el Marian învață că oricine poate făgădui un lucru, însă doar oamenii de caracter se țin de cuvânt și duc o treabă la bun sfârșit. Împreună, cei doi îndeplinesc o misiune în care află o mulțime de lucruri despre circulație, despre cărți și mai ales despre prietenie.

e-librariescolara.ro © 2020