tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Jocuri educative

Subcategorii

Chronoflight..
Joc educativ din hartie si carton. Are versiuni de joc multiple si nivele diferite de dificultate, a..
Frui10..
Joc educativ din hartie si carton. Are versiuni multiple de joc si nivele diferite de dificultate, a..
Gophers’ Maze..
HurriCount..
Joc educativ din hartie si carton. Are nivele diferite de dificultate, adecvate pentru copii de 6 an..
HurriCount Mathitude..
Match and Catch..
Multimany..
Numberloor..
Pet Five..
Quackage..
Trafficars..
Arca lui Noe - Joc de ec..
Acest joc de echilibru si sortare contribuie la dezvoltarea abilitatilor motorii fine, dexteritatii,..
Corpuri geometrice..
Jocul contine corpurile geometrice uzuale ( prisma, cub, con, paralelipiped, sfera, cilindru ). ..
Crossy..
Este un joc de cuvinte.Piesele magnetice au inscrise pe ele literele alfabetului, cu anumite punctaj..
Joc magnetic Cifre (0-9 ..
Jocul contine cifrele de la 0 la 9 (cate 4 bucati din fiecare) si principalele semne de operare arit..
Joc magnetic Litere Mari..
Jocul contine literele mari din alfabet, inclusiv caractere romanesti( cate doua din fiecare litera_..
Jocul figurilor geometri..
- tabla de joc cu marcaj ajutator - 5 categorii de figuri geometrice de diferite marimi si culori ..
Mozaic magnetic..
Contine peste 160 de piese magnetice usor de pozitionat, de modificat. Se poate construi in orice di..
Trimozaic magnetic..
Contine trei tipuri de forme (triunghi, patrat si cerc), avand peste 140 de piese magnetice usor de ..
Litere si Cifre magnetic..
Contine litere mari (inclusiv caractere romanesti) si cifre precum si semne de operare aritmetica.Fo..

e-librariescolara.ro © 2021