Jocuri educative

Alfabetar magnetic (lite..
Contine litere mari si litere mici inclusiv caractere romanesti, precum si semne de punctuatie.Se po..
Joc magnetic Litere Mari..
Jocul contine literele mari din alfabet, inclusiv caractere romanesti( cate doua din fiecare litera_..
Litere si Cifre magnetic..
Contine litere mari (inclusiv caractere romanesti) si cifre precum si semne de operare aritmetica.Fo..
Arca lui Noe - Joc de ec..
Acest joc de echilibru si sortare contribuie la dezvoltarea abilitatilor motorii fine, dexteritatii,..
Joc de insiruire si sort..
Acest joc de insiruire dupa model contribuie la dezvoltarea memoriei vizuale, imaginatiei, logicii, ..
Joc de inteligenta Tetri..
Acest set este o reinterpretare a jocului Tetris, folosind piese din lemn de buna calitate, cu finis..
Jucarie educativa puzzle..
Aceasta jucarie imbina armonios practicarea unor jocuri, in paralel cu asimilarea unor informatii. P..
Micul mester set scule 4..
Jocul cu setul de scule poate constitui o modalitate placuta de petrecere a timpului alaturi de copi..
Puzzle din lemn tangram ..
Acesta set de puzzle imbina armonios practicarea unor jocuri, in paralel cu asimilarea unor informat..
Tangram puzzle din lemn,..
Tangram-ul este un joc de puzzle de origine chineza, obtinut prin descompunerea unui patrat in 7 pie..
Arco mobile joc de const..
Peste 80 de piese de imbinare, de diverse forme si marimi, pentru dezvoltarea deprinderilor construc..
Bebito maxi bloc 24 pies..
24 de piese ..
24 de piese ..
Capital plus..
Joc de initiere in afaceri destinat oricarei persoane cu varsta mai mare de 10 ani, putand fi jucat ..
Cine rade la urma..
Este un joc antrenant si dinamic destinat copiilor cu varsta de peste 4 ani.Fiecare jucator dispune ..
Corpuri geometrice..
Jocul contine corpurile geometrice uzuale ( prisma, cub, con, paralelipiped, sfera, cilindru ). ..
Crossy..
Este un joc de cuvinte.Piesele magnetice au inscrise pe ele literele alfabetului, cu anumite punctaj..
Domino - Animale ..
Joc NORIEL Domino - Animale Te crezi istet? Si noi la fel! Dar acum trebuie s-o si demonstrezi! Pent..
Domino - Cifre ..
Joc NORIEL Domino - Cifre Te crezi istet? Si noi la fel! Dar acum trebuie s-o si demonstrezi! Pentru..
Domino - Fructe ..
Joc NORIEL Domino - Fructe Te crezi istet? Si noi la fel! Dar acum trebuie s-o si demonstrezi! Pentr..
Domino - Insecte ..
Joc NORIEL Domino - Insecte Te crezi istet? Si noi la fel! Dar acum trebuie s-o si demonstrezi! Pent..
e-librariescolara.ro © 2019