Limba materna germana. Manual clasa a II-a

Editura: Didactica si Pedagogica
Autor(i) Tita MihaiuAdriana MarisElke Dengel
Categoria: EducativGermanaManuale scolareClasa a-II-a Auxiliare si manuale scolare minoritatiGermanaClasa a-II-aComunicare in limba materna
ISBN: 978-606-31-0287-5
Cod produs: EDP-0259
An Aparitie: 2009

Limba materna germana. Manual clasa a II-a

Manualul de limba germana, clasa a II-a, limba materna, este o lucrare a Editurii Didactice si Pedagogice in colaborare cu Editura Westermann din Germania, in conformitate cu programa scolara aprobata de Ministerul Educatiei, Cercetarii si Inovarii. Fiecare lectie este original ilustrata, copilul fiind stimulat sa participe activ la procesul de invatare. Manualul de limba germana, clasa a II-a, limba materna, este o lucrare a Editurii Didactice si Pedagogice in colaborare cu Editura Westermann din Germania, in conformitate cu programa scolara aprobata de Ministerul Educatiei, Cercetarii si Inovarii. Fiecare lectie este original ilustrata, copilul fiind stimulat sa participe activ la procesul de invatare.

e-librariescolara.ro © 2020