American fairy tales and stories. Povesti si povestiri americane. Volumul I (5 basme). Editie bilingva (engleza-romana) Rasfoieste

Editura: Paralela 45
Autor(i) Nathaniel HawthorneFrank L. Baum
Categoria(i): Literatura pentru elevi
Colectia: Bufnita - povesti si povestiri bilingve
ISBN: 978-973-47-2092-7
Cod produs: Paralela-483
An Aparitie: 2015

Cea mai mare colectie de literatura bilingva utila copiilor (si nu numai) care vor sa invete o limba straina prin lectura unor povesti, basme si povestiri celebre. O colectie frumos ilustrata si accesibila – un companion de nepretuit la scoala pentru lecturile suplimentare, in timpul liber si in vacantele scolare. Cu aceasta colectie incepe adevarata cultura a copiilor, de care nu se vor desparti toata viata!

e-librariescolara.ro © 2019