tel Comenzi telefonice (L-V: 9-16) 031.428.26.35

Sa dezlegam tainele textelor literare clasa a III-a dupa manualul Ars Libri editia 2021 Rasfoieste

Editura: Carminis
Autor(i) Rodica DinescuDaniela StoicaCarmen Iordachescu
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa a-III-aLimba si literatura romanaAuxiliare compatibile manuale MinisterClasa a-III-aLimba si literatura romanaEditura Ars Libri
ISBN: 978-973-123-410-6
Cod produs: Carminis-0382

Pentru comenzi mai mari de 150 lei, livrarea se face gratuit prin Bookurier in Bucuresti si prin Posta Romana la nivel national, iar pentru comenzi mai mari de 200 de lei livrarea se face gratuit la nivel national prin Curier in orice localitate din tara.

• 11.99 lei/colet prin Posta Romana

Colectia bine-cunoscuta continua cu „Sa dezlegam tainele textelor literare. Clasa a III-a“. Lucrarea este realizata in conformitate cu programa actuala, aprobata prin O.M. nr. 5003/02.12.2014, aplicand viziunea interdisciplinara integrata, cu accent pe comunicare si urmarind succesiunea temelor din manualul de „Limba si literatura romana. Clasa a III-a“. Intelegerea textelor literare si aprofundarea notiunilor invatate se realizeaza prin modalitati moderne, atractive si antrenante: dialoguri, metoda ciorchinelui, diagrama Venn, cvintete, cadrane, brainstorming, metoda cubului, Explozia stelara. Totodata, „Clubul de lectura“ propune texte placute, interesante, care sa starneasca interesul pentru lectura al micilor cititori. Menirea textelor selectate este de a deschide noi orizonturi imaginaţiei, aducand o preţioasa contribuţie la dezvoltarea proceselor de cunoastere, a proceselor afective, la formarea trasaturilor de voinţa si caracter, la formarea personalitaţii copiilor. Varietatea exercitiilor si a rubricilor propuse – pe teme familiare copiilor – ii ajuta pe elevi in dobandirea competentelor de comunicare, de receptare corecta a mesajului oral sau scris, prin folosirea corecta a cuvintelor si exprimarea adecvata in situatii concrete de comunicare, precum si in scrierea creativa pe diverse teme.

Produse asemanatoare
Recent adaugate