Set caietul elevului Clasa pregatitoare Semestrul I (Cod produs 1067)

Editura: Sigma
Autor(i) Catalina ZagaradniucGheorghita DorobantuNicoleta StanicaDaniela StoicescuDaniela BesliuOtilia BrebenelAniela Mancas
Categoria: EducativAuxiliare scolare Clasa pregatitoareComunicare in Limba RomanaMatematica si explorarea mediului
Cod produs: Sigma-0310
An Aparitie: 2013
Editia: 2
Format: 205mm x 280mm

Set caietul elevului Clasa pregatitoare Semestrul I (Cod produs 1067)

Editura Sigma oferă pentru Clasa pregătitoare, semestrul I, setul de caiete cu activităţi pentru elevi care cuprinde: Povestea celor zece picături, Întâmplări cu furnici, Opt Roţi, Degeţica, Jocuri şi jucării. Fiecare caiet conţine 24 de pagini şi 2 coperţi cartonate, şi poate fi folosit pe parcursul a patru săptămâni de şcoală. Pe Coperţile se decupează şi se obţin cărţi de joc cu: • imagini ale poveştii din cartea uriaşă, • reprezentări din diferite domenii, • jetoane cu litere şi semne matematice şi jocuri de decupat ce pot fi folosite la celelalte discipline. Folosind cărţile de joc, profesorul va putea realiza un număr mare de exerciţii amuzante, care vor ajuta copilul să înveţe, să exerseze şi să recapituleze într-un mod inteligent. În celelalte pagini veţi regăsi jocuri inspirate de poveştile din carţile uriaşe. Deşi amuzante, exerciţiile propuse se află în strânsă legătură cu disciplinele studiate în şcoală.